Odin:
HUGINN ÉS MUNINN AZ IKER HOLLÓK
A hollókat lehetne a leginkább a vikingekhez kapcsolódó állatoknak tekinteni. Odin bizalmasaiként tartják őket számon, mert a harcok végeztével a csatateret ellepték a hollók, és természetesen ez jelezte a háború istenének jelenlétét is.
Emellett a hollók intelligencia és megfigyelőképesség terén is jeleskednek, ezért Odint két holló – Huginn („Gondolat”) és Muninn („Memória”) kísérte mindenhová. Huginn és Muninn a kilenc világon keresztül repülve bármit láttak, eljuttatták Odinhoz.
Odint gyakran nevezik hrafnaguðnak – a Holló Istennek – és gyakran ábrázolja Huginn-nal és Muninn-nal, akik a vállán ülnek, vagy körülötte repülnek.
A holló szintén köthető a 9. századi viking hőshöz, a sorozatból jó ismert Ragnar Lothbrokhoz. Ragnar Odin leszármazottjának vallotta magát. Ez volt az egyik ok a sok közül, ami miatt Svédország és Norvégia király is több ízben háborúba vonult ellene. Ragnar vikingjei minden alkalommal egy holló zászló alatt vonultak csatába, és minden alkalommal, győztesen kerültek ki.
A norvég művészetben a hollók Odin-t, betekintést, bölcsességet, értelmet, bátorságot, harci dicsőséget és az élet és a túlvilági lét folytonosságot szimbolizálják. A mai emberek számára a hollók képviselik magukat a vikingeket, valamint a 200 évig tartó felfedezéseket, amit ezek az elődök elértek.
Odinról van egy ilyen kép, ami fellelhető:
Ez a kép több dolog miatt is érdekes. Odin pajzsán nem így ábrázolták, és rajta a pöttyök, biztos vagyok benne hogy jelentenek valamit vagy utalnak valamire, talán csillagképre vagy bármi másra. Sajnos azonban nem bírok rájönni ennek a megfejtésére. Ezzel kapcsolatban csak egy információt találtam, semmi többet:
A másik érdekesség, a két holló, amik nem is egyformák.. szembetűnően eltérnek egymástól. Lehet hogy az egyik holló, a másik varjú-nem összekeverendő a kettő.
Az biztos hogy az egyik holló, mert ott fogja a csőrében a gyűrűt- erről majd később.
A varjúk és hollók évszázadok óta fontos szerepet játszanak az emberi kultúrában és folklórban. Ezeket a madarakat gyakran használták jelképként a történelem során különböző kultúrákban és civilizációkban. Az ősi görög mitológiában például Apollo, a napisten hűséges követe volt a holló, míg a skandináv mítoszokban Odin két hollója, Huginn és Muninn az információkat és híreket szolgáltatta neki.
A varjúk és hollók évszázadok óta fontos szerepet játszanak az emberi kultúrában és folklórban. Ezeket a madarakat gyakran használták jelképként a történelem során különböző kultúrákban és civilizációkban. Az ősi görög mitológiában például Apollo, a napisten hűséges követe volt a holló, míg a skandináv mítoszokban Odin két hollója, Huginn és Muninn az információkat és híreket szolgáltatta neki.
A varjúkat és hollókat gyakran társították a mágiához, a boszorkánysághoz és az örökkévalósághoz. Sok kultúrában ezek a madarak a változás, a megújulás és az élet ciklikus természetének szimbólumai. Emellett sokan úgy tekintenek rájuk, mint a titkok és az ismeretlenség hordozóira, amelyek képesek közvetlenül kommunikálni az emberekkel vagy a természetfeletti erőkkel.
Tehát a holló a gyűrűvel:
A gyűrű, mint a jegygyűrű az örökkévalóságot jelképezi, amikor az esküvőnkön örökre összekötjük az életünket. Nincs eleje és nincsen vége. Halhatatlanság, öröklét, holló, szájában a gyűrűvel, a farkába harapó kígyót szimbolizálja, az örök életet, a Hydrát, Kígyó-uroborosz.
A hydrák arról híresek, hogy nekik nincs spirál DNS-ük. Van viszont kör alakú DNS a sejtjeikben. A hydrák olyan édesvízi állatok, melyek nem poszt-mitotikus sejtekből állnak. Mivel sejtjeik folyamatosan osztódnak, ez kiszűri a hibákat és a mérgeket a szervezetből. Megállapították, hogy a hydrák sejtjei nem öregednek és ezért biológiailag halhatatlanok, bár az még nem ismert, hogy hogyan képesek a telomerek rövidülését megakadályozni. Vagyis biológiailag halhatatlan élőlény.
A holló megjelenik ugye többek között címereken, vagy éppen a Pálosokkal kapcsolatban is, illetve Mátyás királynál. Ezekre most nem térek ki bővebben, mert azt már korábban megtettem. Visszakereshető.
Nimród: Róla is már írtam korábban.
Kezében a kettőskereszt előképe, a Égig érő fa-Világfa és a Csodaszarvas.
A fa az emberi és isteni (bölcsesség) találkozását és a végtelen fejlődést szimbolizálja.
A kettőskereszt a Világfa egyszerűsített ábrázolása. Ez egy elölnézeti világmodell, az osztásokkal 3-5 szintet jelöl. A Világfa más néven: Isten fája, az Élet- és Tudás fájának egysége, a láthatatlan Univerzum és az anyagi Világegyetem egységét is jelenti.
Pálos keresztes kő is akár ide sorolható.
A kettőskereszt egyszerre az apostoli kettőskereszt, s a világfa maga, vagyis a táltoslétra. Ráadásul az egy rovásjelünk (eGY) is fa, létra alakú.
Odin
feleségének csillagképe azonos Nimródéval. Frigg, az anyaistennő
rokkájának képét őrzi az Orion övét alkotó három csillag
északi neve: Frigg-rokkája.
Ódin
hitvese, Frigg, az asszonyok legfőbb patrónusa, a családot
összetartó anyai-feleségi szeretet istennője. Oldalán, miként a
korabeli háziasszonyoknak, kulcscsomó lóg: ez fejezte ki a feleség
tekintélyét és hatalmát a háztartás felett, hiszen a családfő
egyenrangú társaként ő tartja be a szigorú rendet a ház körüli
teendőkben. Különféle, főképp tiltó szokások járultak ehhez,
északon a téli napforduló napjától az újév első napjáig nem
volt szabad szőni-fonni, a rokka nem mozdulhatott meg.
Így
néz ki a csillagkép:
A
különböző kultúrákban hasonló neveket találunk: Nimród,
Orion, Ozirisz és Odin csillagképe: A Vadász
A három csillag
Orion öve, arról lóg a tarsoly, ahol csillagok születnek!
Bejárat
a csillagösvénybe...
A Vadász csillagképet különböző neveken nagyon sok nép tiszteli. Nimród, a magyarok Ősatyjának, a világ első királyának csillagképe is.
A görög mitológia vadászáról elnevezett Orion-köd (M42–M43, NGC 1976) két fényes csillagközi gázfelhő az Orion csillagképben. Szomszédok, de részben már egyesültek, így tehát egy objektumként tekinthetünk rájuk, egy hatalmas kiterjedésű, halvány ködtenger legfényesebbjeként.
Szabad szemmel is látható: egy halvány csillagnak tűnik az Orion-öv alatt, ezért a környező csillagokkal együtt Orion kardjának is nevezik. A felhő mélyén új csillagok születnek az összesűrűsödő gázból, és egy fiatal csillagokból álló halmaz is található ott, a Trapéz. Az Orion-köd centrális sűrűsödése 30 000 évre vezethető vissza. Több mint 500 változócsillag van a ködben és környezetében.
Odin feleségének csillagképe azonos Nimródéval. Frigg, az anyaistennő rokkájának képét őrzi az Orion övét alkotó három csillag északi neve: Frigg-rokkája. Az ő rokkáján jelenik meg az élet fonala (az emberek élete), gyakran ábrázolják kígyóval és (h)ollóval, ami elvágja azt. A holló mint a révész madara és az olló mint az életfonál elvágó így már érthető. Holló, halál, ugyanazok a mássalhangzók, de ennél többről van szó.
Az ukrán hagyomány szerint, a Paradicsomban a holló színes volt, de az emberekkel együtt kiűzetett, ő is elvesztette halhatatlanságát. A legenda szerint a hollóknak a Paradicsomban színes tolluk volt, a bűnbeesés után azonban dögevőkké váltak, ezért tollruhájuk megfeketedett. Az idők végezetén, az új Paradicsomban visszakapják színes tollukat, és károgásuk kellemes énekké változik.
Vagy a Párkák és a Nornák. Előbbiek a görög, utóbbiak a skandináv mitológiában ugyanazt a feladatot látják el: fonják és végül elvágják az emberi élet fonalát.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése